Přihlášení
Stav: NEPŘIHLÁŠEN
Katalog
Katalog Pasivní infrastruktura Strukturované kabeláže Molex PN MIIM
Navigace:

MIIM

MIIM™, součást řešení APLMM (Advanced Physical Layer Lifecycle Management), je revoluční systém umožňující kompletní správu fyzické vrstvy při současné integraci s nástroji pro správu sítí. Pro správce informačních technologií je tak zajištěna kompletní viditelnost informací o fyzické vrstvě, jejímž výsledkem je výkonnější a efektivnější správa sítí.

 

MIIM

Řešení APLLM svým uživatelům díky využívání kombinace softwaru, elektroniky a produktů strukturované kabeláže umožňuje sledování a správu jejich investic od fáze plánování, přes návrhy, zajišťování dodávek, instalaci, přesuny, rozšiřování a změny sítě až po případný upgrade infrastruktury, a pokrývá tak celý životní cyklus. V současném hektickém podnikovém prostředí je úspěch společností závislý na schopnostech IT oddělení poskytovat uživatelům spolehlivou konektivitu životně důležitých síťových prvků, kdy jsou do nástrojů usnadňujících monitorování sítě, správu síťových prvků a plánování a realizaci zakázek investovány obrovské finanční prostředky.


Systém MIIM™ je ucelené řešení pokročilé správy fyzické vrstvy, které se zaměřuje na vylepšenou správu sítě a její zabezpečení, na správu majetku a na zvýšenou produktivitu a viditelnost informací. Řešení MIIM umožňuje nejen správu přesunů, rozšíření a změn sítě a správu pracovních příkazů, ale navíc nepřetržitě monitoruje a mapuje fyzickou vrstvu – včetně neporušenosti kabelů od telekomunikační místnosti až po konečnou datovou zásuvku, detekuje připojení/odpojení síťových zařízení, porovnává reálně nasazené prvky sítě s jejich návrhem a umožňuje technikům realizaci pracovních příkazů pomocí řízeného propojování. Klíčovým rozdílem je schopnost řešení MIIM sledovat stav fyzických kanálů i za hranicemi rozvodných skříní, až na vzdálených pracovištích.

Řešení MIIM od společnosti Molex je tím nejucelenějším řešením pro správu fyzické vrstvy s množstvím jedinečných funkcí zajišťujících úplnou viditelnost informací pro správce informačních technologií.


Nejdůležitější charakteristiky řešení MIIM:

  • Nepřetržitě monitoruje fyzickou vrstvu včetně kabelů, přepínačů a síťových zařízení.
  • Ověřuje neporušenost horizontálních kabelů až po datové zásuvky na pracovištích, detekuje přerušená spojení a poruchy izolace. Dokáže detekovat přerušení horizontálního kabelu a přerušená spojení mezi propojovacím kabelem a uživatelskými počítači.
  • Porovnává reálně nasazené prvky sítě s jejich návrhem a zvýrazňuje veškeré odchylky.
  • Nepřetržitě monitoruje přítomnost zařízení připojených do datové zásuvky na pracovišti, a to i v případě, kdy je zařízení vypnuté. Lze nakonfigurovat výstrahy upozorňující personál na neoprávněné odpojení zařízení nebo na neoprávněné pokusy o připojení k síti.
  • Dotazování připojených zařízení řízené událostmi zajišťuje poskytování aktuálních informací ze všech zařízení připojených ke všem datovým zásuvkám.
  • Usnadňuje správu zakázek, včetně plánování a zaznamenávání přesunů, rozšíření a změn sítě a včetně ověřování správného provádění pracovních příkazů.
  • Umožňuje řízené propojování, kdy jsou na propojovacích panelech umístěny diody LED, které indikují porty s nevyřízenými pracovními příkazy.

Jednoduchost řešení MIIM
Řešení MIIM bylo od samého základu navrženo s cílem zachování jeho jednoduchosti – jednoduché pro techniky, jednoduchá instalace a jednoduché používání. Bez potřeby speciálních propojovacích kabelů, speciálních vstupně-výstupních kabelů nebo LCD obrazovek a díky okamžité funkční integraci s ostatními nástroji pro správu sítí jsou náklady na nasazení řešení MIIM výrazně nižší než je tomu v případě systémů „inteligentního propojování“, které jsou v současné době na trhu.

MIIM Advanced Physical Layer Management (PDF)

MIIM Case Study (PDF)

MIIM případová studie (PDF)

Výběr sortimentu:

 Zpět

Aktuality
AnketaPočet hlasujících: 0
 Komentáře (0)
 Archiv anket
Kontakt
NETWORK GROUP, s.r.o.
Olomoucká 91
627 00 Brno

tel.: +420 548 216 316
e-mail: info@nwg.cz
 ISO 9001
Nahoru
© 2004 NETWORK GROUP, s.r.o.
Technická realizace: PROFI-WEB